Upadłość i restrukturyzacja

Postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne

Dr Waldemar Podel jest licencjonowanym doradcą restrukturyzacyjnym i radcą prawnym. Od 1995 r. sprawował funkcję syndyka i nadzorcy sądowego w postępowaniach toczących się wobec podmiotów z różnych branż gospodarki. Jako pionier w skali całego kraju prowadził nadzór sądowy w postępowaniach naprawczych.

W latach 2005 – 2010 był Prezesem Zarządu Mazowieckiego Stowarzyszenia Syndyków, Sanatorów i Likwidatorów.

Jest autorem licznych publikacji poświęconych tej tematyce, w tym dwóch książek o upadłości. Z zagadnień tych prowadzi doradztwo prawne, szkolenia oraz konsultancje dla przedsiębiorców, prawników, wierzycieli i dłużników.

Wiedza ekspercka dr. Waldemara Podla oparta jest nie tylko na jego wiedzy teoretycznej, lecz również na długoletnim i wszechstronnym doświadczeniu praktycznym.

Kancelaria świadczy pomoc w sprawach restrukturyzacyjnych i upadłościowych (w tym konsumenckich). Pomagamy dłużnikom w oddłużaniu się.

Wdrażane procedury służą m.in. ochronie przed egzekucjami komorniczymi oraz działaniami firm windykacyjnych.

Dłużnicy mogą nie tylko zlikwidować swe firmy, lecz również je zrestrukturyzować, o ile chcą i mogą kontynuować dotychczasową działalność.

Konsumenci (osoby fizyczne nie prowadzące działalności gospodarczej) nawet jeśli byli kiedyś przedsiębiorcami i mają długi „prywatne” lub „firmowe” mogą liczyć na wsparcie naszej Kancelarii. Doradzamy, jak w zgodzie z obowiązującym prawem „odciąć się” od dotychczasowych problemów finansowych i rozpocząć kolejny (nowy i wolny od zobowiązań pieniężnych) etap życia.

Upadłość w praktyce. Komentarz, Orzecznictwo, Piśmiennictwo, Wzory, Przykłady, Przepisy

Waldemar Podel. Małgorzata Olszewska, Warszawa 2012

Nowe prawo upadłościowe. Praktyczny poradnik dla przedsiębiorców

Waldemar Podel, Małgorzata Olszewska, Warszawa 2004